Jeffrey Dean Morgan

En bilinen rolleri Denny Duquette karakteriyle Grey’s Anatomy dizisinde ve John Winchester karakteriyle Supernatural dır.Ayrıca Watchmen filminde The Comedian rolüyle de tanınmıştır. Ike Evans rolüyle Magic City isimli dizide başrol olarak yer almıştır.

Morgan Seattle, Washington’da doğmuştur. Sandy Thomas ve Richard Dean Morgan oğlu olan Morgan, lise ve üniversitede basket oynamıştır. Los Angeles’da bir arkadaşının taşınmasına yardım ederken grafik sanatçısı olmuştur. 1991 yılında Uncaged filmiyle kariyerine başlamıştır. 1996-1997 yıllarında televizyon serisi The Burning Zone da Dr. Edward Marcase karakterini canlandırmıştır. 19 sezonluk dizinin 10 bölümünde rol almıştır. 2000 yılından itibaren ER, JAG, Walker, Texas Ranger, Angel, Tru Calling, CSI: Crime Scene Investigation, Sliders, The O.C., Monk gibi dizilerle tanınmıştır.

2005 ve 2006 yılları arasında üç ayrı dizide rol almıştır: CW’nin yayınladığı Supernatural dizisinde Sam Jared Padalecki ve Dean Jensen Ackles’in gizemli babaları John Winchester’ı canlandırmıştır; ABC’nin dizisi Grey’s Anatomy’de kalp nakli bekleyen bir hasta olan Denny Dequette olarak yer almıştır.Ayrıca Judah Botwin karakteriyle Showtime dizisi Weeds’de 2 bölüm yer almıştır.

2007 yazında Grey’s Anatomy yaratıcısı Shonda Rhimes tarafından çekimi başlanan “Correspondents”, ancak proje yayınlanmadan iptal oldu.Morgan İrlandalı yazarın kitabından uyarlanan P.S. I Love You, filminde yer almıştır.Film 21 Aralık 2007’de gösterime girmiştir.Başka bir 2007 yapımı film olan The Accidental Husband filminde başrol olarak oynadı.Morgan’ın yakın zamanda tamamlanmış filmi Days of Wrath Los Angeles’da geçen çete ve şiddet hakkında bir filmdir.

11 Mart 2010’da gösterime giren Watchmen filminde The Comedian karakteriyle yer aldı.Aynı yıl gösterime giren Ang Lee’nin yönettiği Taking Woodstock filminde de rol almıştır.Aynı zamanda bir çizgi roman uyarlaması olan The Losers filminde ‘Clay’ rolünde Zoe Saldana,Idris Elba ve Chris Evans’la yer almıştır.

2 kez Oscar kazanan Hilary Swank’la birlikte 29 Mart 2011’de vizyona giren korku filmi The Resident’ta başrolü paylaşmışlardır.

Texas Rising 1.Sezon Türkçe Dublaj izle 2015

1836’da Missisippi’nin batısı, Vahşi Batı olarak adlandırılırmış ve Texas bölgesi cehennemin dünyadaki karşılığı olarak görülürmüş. Bir yandan Meksika...

6.8 IMDB Puanı 5,921 İzlenme 2 Yorum
Desierto 2015 izle 2015

Film Meksika sınırından Amerika'ya kaçak giriş yapmaya çalışan bir grup insanın yaşadıklarını konu alıyor. Fakat Meksikalı mültecinin başında çöl sıca...

5.9 IMDB Puanı 1,104 İzlenme
Solace (2015) – film izle – türkçe dublaj film izle 2015

Usta bir FBI ajanı bir seri katil cinayetini çözmek için doğaüstü becerilere sahip olan bir tıpçıdan yardım isteyecektir.

6,4 IMDB Puanı 1,792 İzlenme