Ben-Hur’dan Haluk Bilginer Afişi!

22 Ağu 2016
owl

Bu kez unutulmaz kahraman rolünde Jack Huston'ı izleyeceğimiz yeni nesil Ben-Hur'un kadrosunda Haluk Bilginer'in de yer aldığı biliniyordu. Başarılı oyuncunun Simonides isimli karakter posteri de yayınlandı. Bilginer'in canlandırdığı karakter Yahuda'nın babası Ithamar'ın sadık Yahudi hizmetkarı olarak biliniyor.

Ben-Hur'un yıllar boyu konuşulan epik yolculuğunu tekrar beyazpereye yansıtacak olan film Paramount Pictures ve MGM ortak yapımı olacak. Epik mücadelelerin Hollywood'un göz bebeği olduğu dönemimizde bu şaşırtıcı bir karar olmazken, filmin kadrosu da bir hayli sağlam olarak seyirci karşısına çıkıyor. Roma savaşçısı Ildarin rolü Morgan Freeman'a emanet edilirken, üvey kardeşine iftira atan kötü kalpli kardeş Messala'yı da Toby Kebbell canlandıracak. Heyecanı dorukta tutan fragmanıyla genel çizgisi hakkında ipucu veren filmin yönetmen koltuğunda ise Wanted ve Abraham Lincoln:Vampir Avcısı gibi filmlere imzasını atmış olan Kazak asıllı yönetmen Timur Bekmambetov oturuyor. Filmi Lew Wallace'ın romanından beyazperdeye uyarlama işini ise John Ridley ile Keith Clarke ikilisi üstlenecek.

Sinema tarihinin unutulmaz filmlerinden biri olan Ben Hur'un yeni uyarlaması 9 Eylül 2016 tarihinde Türkiye'de vizyona girecek.

  • Yorumlar