Haberler

Karanlığın Elli Tonu’ndan Altyazılı Fragman ve Türkçe Poster Geldi!

15 Eyl 2016
owl

 

E.L. James’in dünya çapındaki çok satanlar kitabından uyarlanan Grinin Elli Tonu’nun devam halkası Fifty Shades Darker’dan Tükçe poster ve ilk Türkçe altyazılı fragman geldi!

Devamını oku »

The Underworld: Blood Wars\’tan Yeni Poster Geldi!

13 Eyl 2016
owl

Dünya çapında tamı tamına 500 milyon dolar gişe hasılatı elde eden Underworld serisinin 5. devam halkası Underworld: Blood Wars’tan yeni poster geldi!

2003 yılında hayatımıza giren Len Wiseman imzalı Underworld serisi, tüm dünyada oldukça rağbet görmüş ve vampirlerin dünyasına aksiyon bol bir giriş yapmıştı. Epik ve karanlık anlatım tarzıyla çoğu sinemasever ve eleştirmenden olumlu not alan Underworld, sonrasında gelen üç devam filmiyle seriye devam etmişti. Wiseman, üç yıl sonra serinin devam filmi olan Underworld: Evolution’ın da yönetmenlik koltuğunda oturmuş, 2009 yılında ise serinin üçüncü filmi için koltuğu Patrick Tatopoulos’a bırakmıştı.Devamını oku »

Doktor Strange\’ten Yeni Poster Geldi!

10 Eyl 2016
owl

Marvel evreninin en gizemli karakterlerinden Doktor Strange’in beyazperde macerası için bekleyiş sürüyor! Doktor Strange filminden yeni poster geldi!

Son olarak Ride Along 2,  Special Correspondents, The Infiltrator filmlerinde yer alan ayrıca Çılgın Hırsız 2 ve Köfte Yağmuru 2 filmlerinde seslendirme yapmış olan Benjamin Bratt’ı kadrosuna katan filmden gelen videoda filmin yaratılış sürecine tanık oluyoruz. Devamını oku »

Bayram Vizyonu Capcanlı!

09 Eyl 2016
owl

İçindekiler

  • El Değmemiş Aşk
  • Tozol
  • Lanetli Mesaj
  • Ben-Hur
  • Küçük Adamlar
  • Sully
  • Azem 4: Alacakaranlık

Bir Baba Hindu Filminden Poster Geldi!

06 Eyl 2016
owl

Yerli sinemanın önemli isimlerinden Sermiyan Midyat’ın hem yönetmenliğini, hem senaryosunu hem de başrolünü üstlendiği Bir Baba Hindu'da poster geldi!

Yerli sinemamızı Bollywood ile kaynaştıran komedi filminden gelen ilk görüntüler seyircilerde kahkaha tufanı yaratacak. 100 kişiyi aşan bir prodüksiyon ekibi ile Hindistan'da çekilen filmin başrollerini Sermiyan Midyat ile 2010’da Dünya Güzeli seçilen Hintli oyuncu Nicole Faria paylaşacak. BKM yapımı Bir Baba Hindu 30 Eylül'de sinemalarda!

\"\"

Passengers Filminden İlk Poster Geldi!

04 Eyl 2016
owl

Başrollerinde Jennifer Lawrence, Chris Pratt, Laurence Fishburne ve Michael Sheen’den oluşan yıldız bir kadronun yer aldığı Passengers filminden ilk poster çıktı!

Filmin konusu kısaca; bir uzay mekiği çok uzaktaki bir koloni gezegene, dünyadan binlerce insanı taşımaktadır. Kapsüllerde uzun bir uykuya yatmış olan insanlardan biri uyanması gerekenden yanlışlıkla 60 sene önce uyanır! Tek başına yaşlanacağını ve yapayalnız öleceğini fark eden bu adam bir yolcuyu daha uyandırmaya karar verir.

Macera ve bilimkurgu türündeki filmin yönetmenliğini Morten Tyldum üstlenirken, senaryo ise Jon Spaihts’e ait.

Film 30 Aralık 2016‘da vizyona girecek!

 

Altın Portakal\’ın Afişi Yayınlandı!

03 Eyl 2016
owl

Bu yıl 16-23 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan Uluslararası Antalya Film Festivali’nin merakla beklenen afişi çıktı.

Bu yıl 53.'sü gerçekleşecek olan festivalin afişinde Türkiye sinemasının da merkezi haline gelen Antalya’nın dünyanın önemli sinema başkentlerinden biri olma misyonunu ifade etme amacı güdüldü. Antalya Kalesi’nden Yivli Minare’ye, Saat Kulesi’nden Antalya’nın parklarına, Hadrianus Kapısı’ndan Cam Piramit’e kadar pek çok tarihi ve kültürel simgeye yer veren afişte başrol bir kez daha Altın Portakal Venüs heykeli…

20 alternatif arasından seçilen afişle ilgili, Festival Direktörü Elif Dağdeviren; “İki yıldır gerek kurumsal kimliğimizde, gerek afişimizde ve görsel öğelerimizde hep Altın Portakal ödülünü öne çıkardık. Böylece Antalya’nın, sinemaya gönül veren herkesi festivalde ağırlamaktan mutluluk ve onur duyduğunu, ancak büyük ödül olan Altın Portakal’a ulaşmak içinse ciddi bir emek harcanması gerektiğinin altını çizdik, çiziyoruz. Bu seneAntalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Festival Başkanı Menderes Türel’in Antalya’yı sinema başkenti haline dönüştürmek hedefinden ve bu hedefe yönelik başlatmış olduğu çalışmalardan yola çıkarak biz de bütün dünyaya bu kez afişimiz aracılığıyla Sinemanın Işığı Antalya’dan Yükselir diyoruz” diye konuştu.

\"\"

\”Kış Uykusu\” IMDb İlk 250\’ye Girdi!

02 Eyl 2016
owl

Cannes Film Festivali’nde büyük ödül Altın Palmiye'yi kazanan ve Oscar’larda da Türkiye’yi aday adayı olarak temsil eden Nuri Bilge Ceylan'nın çektiği son film "Kış Uykusu" IMDb'nin (The Internet Movie Database) meşhur Dünyanın "En İyi 250 Filmi" listesine girmeyi başardı.

Cannes'da Altın Palmiye büyük ödülünün yanı sıra FIPRESCI ödülüne de layık görülen film, yönetmenliğini Yılmaz Güney'in yaptığı Yol'un ardından Altın Palmiye kazanan ikinci Türk filmi olmuştu.

Haluk Bilginer, Melisa Sözen ve Demet Akbağ'ın başrollerinde yer aldığı film 25 bin oylamayı geçince En İyi 250 film listesine katılma hakkı kazandı.
Listeye 248. sıradan giren film aslında bunu başarabilen ilk Türk filmi değil. Daha önce Yavuz Turgul'un yönettiği klasik film Eşkıya 2015 Şubat ayı itibarı ile 128.sıraya kadar yükselmiş fakat daha sonra sürekli bir düşüş yaşayıp 2015 Mayıs ayının sonunda listeden çıkmıştı.

Kış Uykusu ayrıca 75 incelemenin değerlendirildiği eleştiri topluluğu sitesi Rotten Tomatoes'ta %88'lik bir yüzde yakalayıp 10 üzerinden 8.4 puan almıştı. 27 prestijli incelemenin değerlendirildiği Metacritic'te ise 100 üzerinden 88 puan alarak "evrensel beğeni" statüsüyle listelendi.